Nezávazná poptávka0
Zatím se vám nelíbí žádný mobilní dům

Momentálně nemáte v košíku vložen žádný mobilní dům, na který byste se chtěli informovat.

Články o domech

Bydlení v mobilním domu

Nejsnadnější a také nejlevnější bydlení nabízí mobilní domy. Snadnost spočívá v tom, že si jej vyberete z již hotových, plně zařízených typů a poté se vámi vybraný dům se... celý článek

Vytápění mobilního domu

Mobilní domy se vyrábějí ve dvou základních provedeních dle jejich užívání, a to pro sezonní a celoroční bydlení. Tato provedení se od sebe liší jednak ve velikosti, tak ... celý článek

Kontakt na nás

Obecné kontakty

Pište na email
pro@mobilnidomypro.cz
Telefonický kontakt kdykoliv
+420 731 896 882

Otevírací doba
Pondělí - Sobota: 10.00 - 17.00

Adresa
Pražská 92, Neratovice (u Prahy)

Jak se k nám dostanete?

výpis článku: Bydlení v mobilním domu

Nejsnadnější a také nejlevnější bydlení nabízí mobilní domy. Snadnost spočívá v tom, že si jej vyberete z již hotových, plně zařízených typů a poté se vámi vybraný dům se může během několika málo dnů dovézt na váš pozemek.

 

Co k jeho dovezení potřebujete?

Jsou to sítě na pozemku. To znamená přívod vody a elektřiny na pozemku a pak je to řešení odvodu odpadních vod. Pokud není na pozemku kanalizace, pak se toto řeší umístěním odpadní jímky (žumpy).
Mobilní domy mají v převážné většině plynové vytápění, nebo plynový ohřev teplé vody. Tímto plynem je Propan – Butan, který je plněn do tlakových lahví a díky rozsáhlé síti distributorů můžeme tento plyn zakoupit téměř kdekoliv. Pokud je plyn na pozemek již přiveden, dá se stávající spotřebiče uzpůsobené na Propan – Butan předělat jednoduchou výměnou trysek na zemní plyn, který se používá v dálkových rozvodech.

Pro zapojení na elektřinu postačí pouhá prodlužovací šňůra s rozvodem 220V. Pokud je možnost připojení na síť 380V, je vhodné (a velmi snadné) upravit stávající rozvodnou skříňku v mobilním domu na tento tří – fázový rozvod.
 Napojení vody se liší u domů užívaných pouze sezonně (jaro – podzim), nebo celoročně. U celoročních mobilních domů je třeba přívod vody zakopat do tzv. nezamrzající hloubky min. 80cm. U sezonních, rekreačních domů pak pro napojení vody postačí jakákoliv zahradní hadice. Zde je však třeba vždy před zimou vodu důkladně vypustit, aby její zamrznutí nezpůsobilo poškození rozvodů a zařízení.

Vodovodní potrubí, jakož i všechny ostatní rozvody v mobilním domu budou u dobrých prodejců vždy v pořádku a připraveny k užívání. Správní prodejci vám pak musí být kdykoliv schopni dodat jakékoliv náhradní díly. Například při poškození některé části vodovodních rozvodů se bez originálního dílu za několik desítek korun musí pracně předělávat celé rozvody za několik tisíc korun.

 

Jak připravit pozemek?

Samotný pozemek pro umístění mobilního domu není potřeba jakkoliv speciálně připravovat. Dům se usazuje na jakýkoliv podklad. Podle podkladu se pak zvolí optimální materiál pro jeho podložení a také počet opěrných bodů. Většinou se doporučuje jej usadit na 8 bodů tak, aby se kola nedotýkala země. Správný prodejce by vám měl toto usazení udělat zároveň s dovezením domu.

 

Údržba mobilního domu

Jednoduchost bydlení v mobilním domu spočívá i v jeho bezúdržbovém provedení. Konstrukce domu je dřevěná a vnější plášť je z eloxovaného hliníku. Tzn. že barva je s hliníkem elektrolyticky spojena a během doby pak nedochází k žádným změnám, které obvykle způsobují klimatické vlivy.

U všech typů staveb může dojít k poškození střechy a zatékání do objektu. U mobilního domu se toto zatečení téměř okamžitě projeví typickými „mapami“ na stropě. Jelikož je konstrukce domu ze dřeva je důležité ihned zabránit dalšímu zatékání. Při déle trvajícím zatékání dochází k rozkladu dřeva, vznikají různé plísně a houbovité nákazy a v okolí rozkladu pak probíhá hnilobný proces. Toto vše je zdraví velmi škodlivé a při pobývání v takto postiženém prostředí dochází k rozvoji různých závažných nemocí a alergií. Toto je třeba mít na mysli především při výběru mobilního domu, kdy mnozí prodejci prodávají právě tyto zatečené domy, nebo dokonce domy zasažené povodněmi. Jejich cena je sice lákavě nízká, ale rizika spojená s užíváním jsou neúměrně vysoká. Navíc i cena oprav těchto levných domů bývá hodně vysoká a nakonec je v součtu s opravami takovýto dům dražší, než kvalitní prověřený dům se zárukou.

Rada pro správný výběr domu tedy je: Všímat si zatečení a snažit se identifikovat plísně a zahnívání domů díky jejich typickému zápachu.